Free Open eClass - Πλατφόρμα Ασύγχρονης Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
A Λυκείου (IT189)Γιώργος Ιωάννου
bbbbbb (IT203)Λιόβας Δημήτριος
C (IT208)Ελπίδα Σταμούλη
CCNA Routing&Switching (Disc 2)Γιώργος Ιωάννου
Computer Science AS (IT429)Μαρίνα Σάββα
Marketing (IT579)Νικόλαος Υφαντόπουλος
test (IT225)Μαρία Μανασάκη
WiFi (IT200)Γιώργος Ιωάννου
xcfgthyz (IT165)Λιόβας Δημήτριος
Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε-Ε.Π.Π.ΑΙ. Κ.: Παιδαγωγικές εφαρμογές Η/Υ & Εκπαιδευτική Τεχνολογία-Πολυμέσα (IT183)Σοφία Σωτηρίου
ΑΕΠΠ (IT574)Γεώργιος Αυγέρης
ΑΕΠΠ (IT223)Κατερίνα Ιωαννίδου
ΑΕΠΠ (june19)ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΠΑΤΑΣ
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Α ΕΞΑΜΗΝΟ (IT421)ΙΕΚ Ρέντη
ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Β ΕΞΑΜΗΝΟ (IT438)ΙΕΚ Ρέντη
Ανάλυση Αλγορίθμων (IT105)Rita De Witte
Ανάπτυξη εφαρμογών πολυμέσων (IT228)Βασιλική Φακάρου
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (IT166)Αντώνιος Νείρος
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (IT172)Βασίλης Κούσουλας
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (IT180)Δημήτρης Γιάτας
Ανάπτυξη Εφαρμογών Σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (IT239)Διονύσιος Αναγνωστόπουλος
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον (IT235)Νικόλαος Παπαγεωργίου
Αντιλήψεις μαθητών λυκείου για την ηλεκτρονική μάθηση (B4project20162017)Ηλίας Φωτιάδης
Αξιολόγηση Υπηρεσιών eclass (IT186)Δημήτρης Παπαδόπουλος
ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ & ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΤΠΕ ΣΤΗ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ (ΠΕ19-20) (IT153)ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΠΑΝΙΑΡΗΣ
ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΜΕΣΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ (SOCIAL MEDIA) ΩΣ ΕΡΓΑΛΕΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ (IT585)Αλέξανδρος Καπανιάρης
αοθ (IT150)Λιόβας Δημήτριος
ΑΣΦΑΛΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ & ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (IT450)Αλέξανδρος Καπανιάρης
Αυτοματισμοί IoT με Arduino και Raspberry (IT630)Απόστολος Ξενάκης
ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ ΜΕ Π.Λ.Ε. (PLC) (IT352)Νικόλαος Κορακιανίτης
Γ Λυκείου ΠΛηροφορική (IT190)Γιώργος Ιωάννου
ΓΙΟΥΒΡΗΣ (IT202)Λιόβας Δημήτριος
Γνωρίζω τα Πουλιά του Τόπου μου Μέσα από τους Ήχους τους (IT182)Αλέκος Βλάσσης
Διαδικτυακές Εφαρμογές (IT134)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης
Διαδικτυακό Ραδιόφωνο και Τηλεόραση (TESTGU207)Κώστας Τσιμπάνης
ΔΙΑΚΡΙΣΗ - Β ΛΥΚΕΙΟΥ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (ΔΚ-Β-ΠΛΗ)Παναγιώτης Ζαβογιάννης
ΔΙΑΚΡΙΣΗ - Γ ΛΥΚΕΙΟΥ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (ΔΚ-Γ-ΠΛΗ)Παναγιώτης Ζαβογιάννης
ΔΙΑΠΛΟΥΣ - Γ ΛΥΚΕΙΟΥ - ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (ΔΠ-Γ-ΠΛΗ)Παναγιώτης Ζαβογιάννης
Διαχείριση Ms Windows 2008 Server (IT133)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης
Διαχείριση Unix/Linux Server (IT132)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης
Διαχείριση Τοπικών Δικτύων σε περιβάλλον Ms Windows (NOCGU100)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης
Δίκτυα Cisco -Discovery 1 (Disc 1)Γιώργος Ιωάννου
Δίκτυα Cisco -Discovery 3 (Disc 3)Γιώργος Ιωάννου
Δίκτυα ΙΙ (IT249)Πασχαλιά Σάτκα
Δοκιμαστικό για ΑΕΠΥ (IT102)Βάιος Κασάπης
Ειδικές Γνώσεις στην Πληροφορική (IT659)Απόστολος Ξενάκης
Εισαγωγή στη Logo (IT184)Μαρία Δαγιακίδου
Εισαγωγή στην Θεωρία Υπολογισμού (ΗΥ311)Μανόλης Βάβαλης
Εισαγωγή στην Πληροφορική (IT198)Νικόλαος Νικολαΐδης
Εισαγωγη στην Πληροφορικη (IT199)Νικόλαος Φωλίνας
Εισαγωγή στην Τέχνη (IT195)Μαρία Μετσοβίτη
Εισαγωγή στις Αρχές της Επιστήμης των Η/Υ (IT244)Βασίλης Κούσουλας
Εισαγωγή στις αρχές της Επιστήμης των Υπολογιστών (IT221)Μαρία Κατωγιάννη
Εκπαίδευση Υπολογιστών (IT107)Πασχάλης Παπαδόπουλος
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (IT211)Αλέξανδρος Καπανιάρης
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ - ΠΟΛΥΜΕΣΑ (IT207)Αντώνιος Νείρος
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ - ΠΟΛΥΜΕΣΑ (IT337)ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΗΛΙΟΥ
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ - ΠΟΛΥΜΕΣΑ (IT137)Λιόβας Δημήτριος
Εκπαιδευτική Τεχνολογία Πολυμέσα (IT145)Φώτης Λαζαρίνης
ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (IT212)Χ.Δ.Β
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΜΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ (IT185)Αλέξανδρος Καπανιάρης
Επεξεργασία Κειμένου – Διαδίκτυο (Ι) (IT216)Κωνσταντίνος Δραγογιάννης
Επιμόρφωση Β -επιπέδου στις ΤΠΕ / ΚΣΕ Πειραιά ΠΕ -70 (IT164)Στέφανος Μανώλης
Επιμόρφωση Μαθηματικών στις ΤΠΕ, ΚΣΕ Νέας Σμύρνης, Ε. Κουλέτση (IT161)Ειρήνη Κουλέτση
Επιμόρφωση στην Python (Python - CS4HS 2016)Νεκτάριος Μουμουτζής, Βασίλης Βασιλάκης, Γιώργος Μπουκέας
Επιμόρφωσης Εκπαιδευτικών ΚΣΕ 1309-9 (IT157)Στασινή Φράγκου
Επιστήμη των Η/Υ Β' Λυκείου (IT238)Διονύσιος Αναγνωστόπουλος
Εφαρμογές Πληροφορικής (IT173)Γεώργιος Τζάφας
Εφαρμογές Πληροφορικής Α' Λυκείου (IT237)Διονύσιος Αναγνωστόπουλος
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (IT227)Κατερίνα Ιωαννίδου
Εφαρμογές Υπολογιστών Γ' Λυκείου (IT240)Διονύσιος Αναγνωστόπουλος
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (IT580)Αλέξανδρος Καπανιάρης
Η/Υ (IT204)Λιόβας Δημήτριος
Ηλεκρονική Μάθηση (e-learning material) (IT131)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης
ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ (SC416)ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ (IT418)ΙΕΚ Ρέντη
ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ Ι (ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ) (SC419)ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ
ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΑ ΙΙ (SC406)ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ
κηπουρικη (IT205)Λιόβας Δημήτριος
ΚΣΕ 766-8 (IT201)Στέφανος Μανώλης
Λαϊκός Πολιτισμός, Εκπαίδευση και Τεχνολογίες Πληροφορίας & Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) (IT146)ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΠΑΝΙΑΡΗΣ
Λειτουργικά Συστήματα ΙΙ (IT177)Πολύβιος Σιμόπουλος
ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΦΥΛΛΟ (IT174)Γεώργιος Τζάφας
Μαθήματα Υπολογιστών στα πιτσιρίκια (IT245)Νικόλαος Μπούρας
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΙ 3ου ΕΚ Ν . ΣΜΥΡΝΗΣ (Ε΄ περίοδος επιμόρφωσης) (IT206)Ειρήνη Κουλέτση
Μέθοδοι Επικοινωνίας- Facebook και κοινωνικοποίηση (IT140)Λιόβας Δημήτριος
ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΥΝΘΕΣΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΩΝ (IT417)Αλέξανδρος Καπανιάρης
ΜΗΤΡΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ (IT143)Λιόβας Δημήτριος
Μηχανές Εσωτερικής Καύσης Ι - Εργαστήριο (IT169)Νεκτάριος Κοντολαιμάκης
ΝΑΥΤΙΛΙΑ (IT108)Αλέξανδρος Κοσμίδης
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ (IT193)Κωνσταντίνος Σιατραβάνης
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ Η/Υ (IT181)Αντώνιος Νείρος
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (IT188)Ιωάννα Μόκα
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ Ms (IT658)Παναγιώτης Ζαβογιάννης
Πληροφορική Α Γυμνασίου (IT191)Φαίδων Καραμπατσόλης
Πληροφορική Α' Γυμνασίου (IT175)Ελένη Τερζοπούλου
Πληροφορική Α΄Γυμνασίου (IT230) Κωνσταντίνος Καλλιάρας
Πληροφορική Β Δημοτικού (IT525)ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
Πληροφορική Β΄ Γυμνασίου(Β1-Β2) (IT251) Κωνσταντίνος Καλλιάρας
Πληροφορική Β΄ Γυμνασίου(Β2-Β3) (IT252) Κωνσταντίνος Καλλιάρας
Πληροφορική Γ' ΓΕ.Λ. (IT639)ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ
Πληροφορική Γ' Γυμνασίου (IT209)Ανέστης Μαυρίδης
Πληροφορική Δ' Δημοτικού (IT521)ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΤ 29012014 (IT196)Σωτήρης Γιουβρής
Πληροφορική ΣΤ' Δημοτικού (IT524)ΜΑΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΟΛΥΜΕΣΑ (IT247)Απόστολος Σιδεράς
ΠΟΛΥΜΕΣΑ (IT171)Γεώργιος Τζάφας
ΠΟΛΥΜΕΣΑ-ΔΙΚΤΥΑ (IT226)Κατερίνα Ιωαννίδου
Πολυμεσικές Εφαρμογές (IT471)Μαρκέλλα Τομάζου
ΠΟΛΥΜΕΣΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ (IT388)Μιχάλης Ναστάκος
Πρόγραμμα YOUTH POWER (IT431)Αλέξανδρος Καπανιάρης
Προγραμματισμός (IT241)Βασίλειος Μήτσιας
Προγραμματισμος Γ Γυμνασίου (IT213)Ευαγγελία Γάτου
Προγραμματισμός και Αλγόριθμοι [C++] (IT649)Απόστολος Ξενάκης
Προγραμματιστικά Εργαλεία Στο Διαδίκτυο (IT176)Πολύβιος Σιμόπουλος
Ρομποτική (IT336)Αλέξανδρος Γιαννόπουλος
ΣΥΝΤΑΞΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΜΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ ΚΕΙΜΕΝΟΥ (IT231)Αλέξανδρος Καπανιάρης
Συντήρηση Β' Πληροφορικής ΕΠΑΛ (IT163)Παναγιώτης Βεργεράκης
Συστήματα ηλεκτρονικού εμπορίου με έμφαση στο ψηφιακό μάρκετινγκ (1111)Αντώνης Αλεξανδρής
Συστήματα Ψηφιακών Ηλεκτρονικών (IT151)Στέλιος Μαρτίνης
ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ (IT351)Νικόλαος Κορακιανίτης
Τεχνολογία & Παραγωγή (ΤεχΒ02)Παναγιώτης Κοσμόπουλος
Τεχνολογία Α΄Γυμνασίου (IT215) Γεώργιος Μακρίδης
Τεχνολογία Β΄ Γυμνασίου (IT236) Γεώργιος Μακρίδης
ΤΟΠΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ / ΛΑΪΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΜΕΣΩ Τ.Π.Ε. (IT128)ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΠΑΝΙΑΡΗΣ
ΤΠΕ, Εκπαιδευτική Πολιτική και Επιστημονική Θεμελίωση (IT109)Κωνσταντίνα Κ
Τρώω υγιεινά και ασκούμαι τακτικά (IT481)Γεωργία Καλλιτσουνάκη Πονηρίδου Μαλαματή Αφροδίτη Βουτσελά Ερασμία Ευσταθοπούλου
ΥΛΙΚΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ (IT233)Κυριακή Σάχα
Χρήσιμα Διαδικτυακά Εργαλεία (IT130)Κωνσταντίνος Τσιμπάνης